From kbue73 at yahoo.no Thu Aug 11 18:22:44 2011 From: kbue73 at yahoo.no (Kari Bue) Date: Fri, 12 Aug 2011 00:22:44 +0200 Subject: [Medlem NSFLIS Akershus] STIPENDUTLYSNING Message-ID: <000301cc5875$324592a0$96d0b7e0$@no> Hei Her er det mulighet for å søke stipend, men obs kort søknadsfrist. Ofte er det ikke så mange søkere så det er fullt mulig å få napp! Oppfordrer dere til å søke! Mvh Kari Bue ____________________ Lokalgruppeleder NSFLIS Akershus tlf 45865749 mailto:kbue73 at yahoo.no Fra: Hildegunn Synnevåg [mailto:hi-syn68 at online.no] Sendt: 11. august 2011 19:59 Til: Anette Hoffmann; Ann-Christin Pettersen; Astrid Halvorsen; Astrid Halvorsen; Astrid Marie Berg; Berit Langset; Berit Langset; Kamilla Rogne Christensen; Kari Bue; Kari Valen; Line Nesbakk; Line Nesbakk; Anne Britt Evensen; Elin Flaten Eriksen; Grete Jensen; Helle Carine Dypvik; Inger Johanne Spanne; Inger Johanne Spanne; Siri Engstrøm Andreassen; Siri Engstrøm Andreassen; Vivi Haavik Tønnessen; Ellen Agnethe Fogstad; Ellen Fossan; Heidi Hagen Berg; Irene Strømsnes; Rita Aarvelta Jensen; Unn Simonsen; Benedicte Wæraas; Eva Tharaldsteen; Heidi Olsen; Jørgen Nilsen; Nina Dahl Knudsen; Nina Johnsen; Gerd Engehaugen; Gerd Engehaugen; Marianne Harviken; Marianne R. Carlsson; Marianne R. Carlsson; Marit Skonnord; Marit Skonnord; Siv Berit Heggelund; Siv Berit Heggelund; Bente Alvheim; Eli Solberg; Kristin Naustdal; Linda H. Sørensen; NSFLIS Hordaland; Stine Irene Flinterud; Tone Johnsgaard; Arne Gjære; Arne Gjære; Arne Gjære; Hildegunn Follestad; Hildegunn Follestad; Kari Åse Svinø-Nilsen; Kristin Flem Velle; Kristin Flem Velle; Kristin Klubbenes; Rolf Petter Naess; Rolf Petter Næss; Bodil Aaring; Bodil Aaring; Eva Vedvik; Eva Vedvik; Hege Selnes Haugdal; Ingunn Pedersen; Ingunn Pedersen; Kristin Overvik; Kristin Overvik; Mai Hassel; Mai Hassel; Mai Hassel; Cato Skaar Jensen; Harry M. Leon; Liz-Karin Johansen; Nina Myrland; Rosa-Mari Olsen; Trude Kristin Kristensen; Trude Kristin Kristensen; Vibeke Andersson; Eivor Gjestvang; Margrete Væver; Margrethe Væver; Mariann Skeie; Marit Valset; Sigrid Buraas; Turid Wara; Anna-Solveig Mengshoel; Anna-Solveig Mengshoel ; Cecilie Hotvedt; Cecilie Hotvedt; Hans Inge Birkenes; Hans Inge Birkenes; Inger Marie Husebråten; Inger Marie Husebråten; Martin Lieungh; Martin Lieungh; Sigbjørn Flatland; Sigbjørn Flatland; Susanne Haugen; Susanne Haugen; Ulla-Marie Soini; Ulla-Marie Soini; Anne Sissel Dyrstad; annesdyrstad at gmail.com; Grete Sandve Lapin; Helga Kjerstine Langhelle Freyer; Helga Kjerstine Langhelle Freyer; Hellen Svalestad; Hilde Merete Konradsen; Jeanette Fossøy; Mary Jane Aralt; Arne Nordgulen; Gro Kristin Støyva; Gro Kristin Støyva; Kari Reed; Marit Anita Sunnarvik; Marit Anita Sunnarvik; Pål Andre Hegland; Ruth Solheim; Svanhild Sunde; Anne Brit Weiseth; Astrid Njøs; Hilde Sofie Skjærvik; May Sissel Heggeseth; May Sissel K. Heggeseth; May Sissel K. Heggeseth; Signe Alseth; Signe Alseth; Grete Holtskog Lerøy; Grete Holtskog Lerøy; Gunn Janne Drøpping Skaug; Gunnhild Myrvang; Kari Helga Øygarden; Kerstin Nordstrøm Røste; Kristin Wesseltoft; Tove Beate Vindheim; Wenche Iren Nystuen; Anne Line Rørtveit Sneve; Henning Nesje; Marit N. Christoffersen; Mona Elvevoll; Mona Jensen; Mona Jenssen; Rita Paulsen; Tina (Anne-Kristina) Skancke; Anita Andreasen Bjørndal; Anja Nastasja Robstad; Anne Berentsen; Anne Berentsen; Gro Strømme; Gro Strømme; Hilde P. Breland; Marianne Kjørmo Wilhelmsen; Randi S. Bergan; Sidsel Johansen Wilson; Haakon Hovde; Katrin Finnsdottir; Mari Grimstad; Mari Grimstad; Monica Råen Larsen; Solfrid Kvande; Susanne Høstvang; Terje Bjørnstad; Anne Gro Siggerud; Anne Kristin Ihle Melby; Anne Mette Nygaard; Brita Fosser Olsen; Cecile Kruse-Nilsen; Gerd Bjørknes; Inger Gundersen; inger.gundersen at so-hf.no; Karin Forsbeg Kopi: Elin Steffenak; Elin Steffenak; Ellen Granerud; Ellen Granerud; Erik Bonesmo; Erik Bonesmo; Helene Andreassen; Siw Øfstegaard Heimdal; Stein Teppen; Stein Å. Teppen; Tove Gulbrandsen Emne: STIPENDUTLYSNING Viktighet: Høy Hei. Vi har nå nylig fått tilbakemelding fra Fresenius Kabi om at vi også i år får kr. 10.000 til stipend fra dem også i 2011. Derfor så sein utlysning. Fristen for søknaden er: 10. september 2011. Fristen er såpass kort da vi ønsker å dele ut stipendet på våre fagdager i Kristiansand. Send denne informasjonen til alle medlemmer i deres lokalgruppe og oppfordre medlemmene til å søke. Fristen for NSFLIS stipend, KvinTo AS stipend og årets intensivsykepleier er den 19. august! Dette for at vi skal tildele stipend på vårt landsstyremøte 22. august. Det er kun et forslag til årets intensivsykepleier og en søknad på stipend, hittil. Derfor må dere oppfordre medlemmene til å søke stipend og foreslå årets intensivsykepleier! Mvh Hildegunn Synnevåg leder NSFLIS Ortuflaten 68 5143 Fyllingsdalen e-mail: hi-syn68 at online.no Tlf.: 55166654 / 92637123 -------------- neste del -------------- Et HTML-vedlegg ble skilt ut... URL: -------------- neste del -------------- A non-text attachment was scrubbed... Name: Søknadsskjema for Fresenius Kabi stipend 2011.doc Type: application/msword Size: 45056 bytes Desc: ikke tilgjengelig URL: -------------- neste del -------------- A non-text attachment was scrubbed... Name: FRESENIUS KABI utlysningstekst stipend 2011.doc Type: application/msword Size: 29696 bytes Desc: ikke tilgjengelig URL: From kbue73 at yahoo.no Thu Aug 25 14:12:49 2011 From: kbue73 at yahoo.no (Kari Bue) Date: Thu, 25 Aug 2011 20:12:49 +0200 Subject: [Medlem NSFLIS Akershus] =?iso-8859-1?q?Pasientutsagn_til_e-l=F8r?= =?iso-8859-1?q?ingsprogram_om_NSF_og_sykepleierprofesjonen?= Message-ID: <002101cc6352$9a13d1c0$ce3b7540$@no> Videresender denne fra Hildegunn. Obs kort frist! Mvh Kari Bue ____________________ Lokalgruppeleder NSFLIS Akershus tlf 45865749 mailto:kbue73 at yahoo.no Fra: Hildegunn Synnevåg [mailto:hi-syn68 at online.no] Sendt: 25. august 2011 09:58 Til: Elin Steffenak; Elin Steffenak; Ellen Granerud; Ellen Granerud; Erik Bonesmo; Erik Bonesmo; Helene Andreassen; Siw Øfstegaard Heimdal; Stein Teppen; Stein Å. Teppen; Tove Gulbrandsen; Anne Sissel Dyrstad; annesdyrstad at gmail.com; Arne Gjære; Arne Gjære; Arne Gjære; Bente Alvheim; Heidi Hagen Berg; Heidi Olsen; Inger Gundersen; inger.gundersen at so-hf.no; Kari Bue; Kari Helga Øygarden; Mai Hassel; Mai Hassel; Margrete Væver; Margrethe Væver; Mari Grimstad; Mari Grimstad; Marianne Kjørmo Wilhelmsen; Marit Anita Sunnarvik; Marit Anita Sunnarvik; Marit Skonnord; Marit Skonnord; Nina Myrland; Sigbjørn Flatland; Sigbjørn Flatland; Signe Alseth; Signe Alseth; Siri Engstrøm Andreassen; Siri Engstrøm Andreassen; Tina (Anne-Kristina) Skancke Emne: VS: Pasientutsagn til e-løringsprogram om NSF og sykepleierprofesjonen Viktighet: Høy Hei. Kan dere gi meg en tilbakemelding på denne forespørselen i løpet av dagen og før kl. 10 fredag morgen (26.august). Mvh Hildegunn Synnevåg leder NSFLIS Ortuflaten 68 5143 Fyllingsdalen e-mail: hi-syn68 at online.no Tlf.: 55166654 / 92637123 _____ Fra: Frank Oterholt [mailto:Frank.Oterholt at sykepleierforbundet.no] Sendt: 25. august 2011 08:49 Til: Alle Faggruppeledere Emne: VS: Pasientutsagn til e-løringsprogram om NSF og sykepleierprofesjonen Hei alle sammen! Se e-posten nedenfor. Håper dere kan hjelpe til på så kort varsel J mvh Frank Oterholt Leder Sentralt Fagforum frank.oterholt at sykepleierforbundet.no Mob: +47 91 62 62 25 ---------------------------------------------------------------- NSF_logo_fargeNorsk Sykepleierforbund Adresse: Tollbugt. 22, Postboks 456 Sentrum, 0104 OSLO Fra: Liv Heidi Brattås Remo Sendt: 24. august 2011 15:31 Til: Frank Oterholt Emne: Pasientutsagn til e-løringsprogram om NSF og sykepleierprofesjonen Hei Frank Som jeg nevnte under lunsjen, så ønsker jeg meg noen innspill på utsagn fra pasienter om hva en sykepleier er for dem. Positive opplevelser de har hatt med sykepleiere. Et eksempel kan du se her: Mor til barn med alvorlig astma: ”Etter at diagnosen var stilt, fikk vi med oss medisiner og et lykke til på veien. Det var først da vi møtte en sykepleier som hadde spesialisert seg innenfor barn og astma, at vi fikk lære oss om hvordan vi kunne leve med diagnosen. Det gjorde livet lettere for hele familien.” Kan du hjelpe meg med noen flere utsagn som jeg kan videreformidle til Transform som lager e-læringen? Fristen er veldig kort. Jeg må sende det til dem før helgen. Liv Heidi _____ Tenk miljø – ikke skriv ut denne om det ikke er absolutt nødvendig! -------------- neste del -------------- Et HTML-vedlegg ble skilt ut... URL: -------------- neste del -------------- A non-text attachment was scrubbed... Name: ikke tilgjengelig Type: image/gif Size: 1870 bytes Desc: ikke tilgjengelig URL: From kbue73 at yahoo.no Thu Aug 25 14:15:48 2011 From: kbue73 at yahoo.no (Kari Bue) Date: Thu, 25 Aug 2011 20:15:48 +0200 Subject: [Medlem NSFLIS Akershus] Haster! Valg NSF - forbundsledelse Message-ID: <002701cc6353$049dfd40$0dd9f7c0$@no> Her Kommer en flott mulighet for rette person. Intensivsykepleiere burde absolutt være representert i forbundsledelsen! Mvh Kari Bue ____________________ Lokalgruppeleder NSFLIS Akershus tlf 45865749 mailto:kbue73 at yahoo.no Fra: Hildegunn Synnevåg [mailto:hi-syn68 at online.no] Sendt: 25. august 2011 10:04 Til: Elin Steffenak; Elin Steffenak; Ellen Granerud; Ellen Granerud; Erik Bonesmo; Erik Bonesmo; Helene Andreassen; Siw Øfstegaard Heimdal; Stein Teppen; Stein Å. Teppen; Tove Gulbrandsen; Anne Sissel Dyrstad; annesdyrstad at gmail.com; Arne Gjære; Arne Gjære; Arne Gjære; Bente Alvheim; Heidi Hagen Berg; Heidi Olsen; Inger Gundersen; inger.gundersen at so-hf.no; Kari Bue; Kari Helga Øygarden; Mai Hassel; Mai Hassel; Margrete Væver; Margrethe Væver; Mari Grimstad; Mari Grimstad; Marianne Kjørmo Wilhelmsen; Marit Anita Sunnarvik; Marit Anita Sunnarvik; Marit Skonnord; Marit Skonnord; Nina Myrland; Sigbjørn Flatland; Sigbjørn Flatland; Signe Alseth; Signe Alseth; Siri Engstrøm Andreassen; Siri Engstrøm Andreassen; Tina (Anne-Kristina) Skancke Emne: VS: Haster! Valg NSF - forbundsledelse Viktighet: Høy Hei. Som dere ser av e-mailen under så tar ingen i den nåværende forbundsledelse i NSF gjenvalg. Det er behov for mange gode kandidater. Som Frank Oterholt (leder av Sentralt Fagforum) skriver er det viktig å få en representant fra faggruppene inn i ledelsen. Håper dere kan gi innspill på gode kandidater som sier ja, så snart som mulig. Mvh Hildegunn Synnevåg leder NSFLIS Ortuflaten 68 5143 Fyllingsdalen e-mail: hi-syn68 at online.no Tlf.: 55166654 / 92637123 _____ Fra: Frank Oterholt [mailto:Frank.Oterholt at sykepleierforbundet.no] Sendt: 25. august 2011 09:00 Til: Alle Faggruppeledere Emne: Haster! Viktighet: Høy Hei alle sammen! Som dere kanskje har sett av diverse noppslag på hjemmesiden så tar ingen i den sittende forbundsledelsen gjenvalg. Det er slik jeg vurderer det svært beklagelig. Det er 14 dager igjen til fristen for å melde inn kandidater, og jeg er opptatt av at det blir en fra faggruppemiljøet som stiller til valg – først og fremst som 2.nestleder. Jan Erik Nilsen har hatt denne posisjonen i denne perioden. Det har vært av stor betydning for saker som angår faggruppene at det er en med kjennskap til våre utfordringer som har sittet i den posisjonen. Jeg ber derfor om at du ”scanner” nettverket du har for å se om det er noen som kunne passet til dette vervet. Ta gjerne kontakt om du trenger mer informasjon. Hører fra deg! mvh Frank Oterholt Leder Sentralt Fagforum frank.oterholt at sykepleierforbundet.no Mob: +47 91 62 62 25 ---------------------------------------------------------------- NSF_logo_fargeNorsk Sykepleierforbund Adresse: Tollbugt. 22, Postboks 456 Sentrum, 0104 OSLO _____ Tenk miljø – ikke skriv ut denne om det ikke er absolutt nødvendig! -------------- neste del -------------- Et HTML-vedlegg ble skilt ut... URL: -------------- neste del -------------- A non-text attachment was scrubbed... Name: ikke tilgjengelig Type: image/gif Size: 1870 bytes Desc: ikke tilgjengelig URL: From kbue73 at yahoo.no Wed Aug 31 16:06:51 2011 From: kbue73 at yahoo.no (Kari Bue) Date: Wed, 31 Aug 2011 22:06:51 +0200 Subject: [Medlem NSFLIS Akershus] =?iso-8859-1?q?H=F8ring_-_Nasjonale_anbe?= =?iso-8859-1?q?falinger_for_dagbokvirksomhet_ved_norske_intensivav?= =?iso-8859-1?q?delinger?= Message-ID: <000001cc6819$87038e10$950aaa30$@no> Hei Dette vil vi gjerne ha tilbakemelding på slik at vi kan komme med evt kommentarer. Dette vil bli behandlet på vårt styremøte 4/10 så evt innspill og kommentarer sendes til meg innen 1 okt. på mail kbue73 at yahoo.no Mvh Kari Bue ____________________ Lokalgruppeleder NSFLIS Akershus tlf 45865749 mailto:kbue73 at yahoo.no Fra: Anny Norlemann Holme [mailto:anny.holme at hsh.no] Sendt: 31. august 2011 12:43 Til: heidi.olsen at helse-finnmark.no; tinaskan at online.no; nina.myrland at gmail.com; mbhassel at online.no; signe.alseth at online.no; argjaere at gmail.com; marit.sunnarvik at helse-forde.no; marit.sunnarvik at gmail.com; bente.alvheim at helse-bergen.no; annesyrstad at gmail.com; marianne.wilhelmsen at sshf.no; senandr at online.no; ka.helga at online.no; marigrimstad at hotmail.com; mari.grimstad at siv.no; hagen.berg at c2i.net; margboll at online.no; mskonnord at bbnett.no; kbue73 at yahoo.no; siggiflat at yahoo.com.au; sigbjorn.flatland at ous-hf.no; nger.gundersen at so-hf.no; ing2sol at online.no Kopi: Storli Sissel Lisa Emne: Høring - Nasjonale anbefalinger for dagbokvirksomhet ved norske intensivavdelinger Til Norsk Sykepleierforbunds landsgruppe av intensivsykepleiere, lokalgruppeledere: Heidi Olsen Anne-Kristina Skancke Nina Myrland Mai Hassel Signe Alseth Arne Gjære Marit A. Sunnarvik Bente Alvheim Anne Sissel Dyrstad Marianne Kjørmo Wilhelmsen Siri Engstrøm Andreassen Kari Helga Øygarden Mari Grimstad Heidi Hagen Berg Margrethe Væver Marit Skonnord Kari Bue Sigbjørn Flatland Inger Gundersen Arbeidsgruppen som har utarbeidet ”Nasjonale anbefalinger for dagbokvirksomhet ved norske intensivavdelinger” henvender seg til lokalgruppeledere i NSFLIS og spør om høringsuttalelse innen 14.oktober. Mvh Anny N. Holme For arbeidsgruppen Vedlegg: 5 -------------- neste del -------------- Et HTML-vedlegg ble skilt ut... URL: -------------- neste del -------------- A non-text attachment was scrubbed... Name: Høringsbrev.doc Type: application/msword Size: 55296 bytes Desc: ikke tilgjengelig URL: -------------- neste del -------------- A non-text attachment was scrubbed... Name: Nasjonale anbefalinger for dagbokvirksomhet ved norske intensivavdelinger.pdf Type: application/pdf Size: 770138 bytes Desc: ikke tilgjengelig URL: -------------- neste del -------------- A non-text attachment was scrubbed... Name: Vedlegg Implementering av dagboksaktivitet fra intensivopphold i elektronisk pasientjournal.pdf Type: application/pdf Size: 92295 bytes Desc: ikke tilgjengelig URL: -------------- neste del -------------- A non-text attachment was scrubbed... Name: Vedlegg Appendiks 1 og 2 dok.pdf Type: application/pdf Size: 145547 bytes Desc: ikke tilgjengelig URL: -------------- neste del -------------- A non-text attachment was scrubbed... Name: Høringsinnstanser.doc Type: application/msword Size: 87552 bytes Desc: ikke tilgjengelig URL: From kbue73 at yahoo.no Wed Aug 31 16:08:59 2011 From: kbue73 at yahoo.no (Kari Bue) Date: Wed, 31 Aug 2011 22:08:59 +0200 Subject: [Medlem NSFLIS Akershus] =?iso-8859-1?q?Pasientsikkerhetskonferan?= =?iso-8859-1?q?sen_2011_-_Bod=F8=2C_28=2E_-_29=2E_september_-_frem?= =?iso-8859-1?q?deles_mulighet_til_=E5_melde_seg_p=E5=2E=2E=2E=2E?= Message-ID: <000601cc6819$d351b440$79f51cc0$@no> Vidresender denne fra Hildegunn. Kari Bue ____________________ Lokalgruppeleder NSFLIS Akershus tlf 45865749 mailto:kbue73 at yahoo.no Fra: Hildegunn Synnevåg [mailto:hi-syn68 at online.no] Sendt: 29. august 2011 21:53 Til: Elin Steffenak; Elin Steffenak; Ellen Granerud; Ellen Granerud; Erik Bonesmo; Erik Bonesmo; Helene Andreassen; Siw Øfstegaard Heimdal; Stein Teppen; Stein Å. Teppen; Tove Gulbrandsen; Anne Sissel Dyrstad; annesdyrstad at gmail.com; Arne Gjære; Arne Gjære; Arne Gjære; Bente Alvheim; Heidi Hagen Berg; Heidi Olsen; Inger Gundersen; inger.gundersen at so-hf.no; Kari Bue; Kari Helga Øygarden; Mai Hassel; Mai Hassel; Margrete Væver; Margrethe Væver; Mari Grimstad; Mari Grimstad; Marianne Kjørmo Wilhelmsen; Marit Anita Sunnarvik; Marit Anita Sunnarvik; Marit Skonnord; Marit Skonnord; Nina Myrland; Sigbjørn Flatland; Sigbjørn Flatland; Signe Alseth; Signe Alseth; Siri Engstrøm Andreassen; Siri Engstrøm Andreassen; Tina (Anne-Kristina) Skancke Emne: VS: Pasientsikkerhetskonferansen 2011 - Bodø, 28. - 29. september - fremdeles mulighet til å melde seg på.... Hei. Her er en annen konferanse, som kanskje noen er interessert i. Mvh Hildegunn Synnevåg leder NSFLIS Ortuflaten 68 5143 Fyllingsdalen e-mail: hi-syn68 at online.no Tlf.: 55166654 / 92637123 -----Opprinnelig melding----- Fra: Øyvind Nordbø [mailto:Oyvind.Nordbo at sykepleierforbundet.no] Sendt: 29. august 2011 14:34 Til: Alle Faggruppeledere; Alle Fylkesledere Kopi: Martin Frank Olsen; Frank Oterholt; Mette Ramstad Dønåsen; Henning Borgersen Emne: Pasientsikkerhetskonferansen 2011 - Bodø, 28. - 29. september - fremdeles mulighet til å melde seg på.... Gode kolleger, Norsk Sykepleierforbund har lenge engasjert seg i arbeidet for styrket pasientsikkerhet, bl a ved å delta som partner i de nasjonale pasientsikkerhetskonferansene. Årets konferanse, som er den fjerde i rekken, finner sted i Bodø. Med bakgrunn i dialog med Kunnskapssenteret de siste dagene sender vi ut en påminning om konferansen som vi håper dere kan videreformidle til potensielle deltakere. - Konferansen er godkjent fra NSF som meritterende til klinisk spesialist i sykepleie med 11 timer. - Påmeldingsfristen er oppgitt til å være fredag 2. september, men etteranmelding skal visstnok være mulig, men da må man trolig ordne hotell ++ selv. - Konferansen er en viktig tverrfaglig møteplass, der sykepleiere har en sentral rolle og posisjon, derfor oppfordres dere hermed til å vurdere http://pasientsikkerhetskonferansen.no/ Med vennlig hilsen Øyvind Nordbø Spesialrådgiver ---------------------------------------------------------- NORSK SYKEPLEIERFORBUND Fagpolitisk avdeling Tlf. dir.: 22 04 31 58 Mobil: 911 55 278 E-post: oyvind.nordbo at sykepleierforbundet.no Adresse: Tollbugt. 22, Pb. 456 Sentrum, 0104 Oslo Sentralbord: + 47 22 04 33 04 www.sykepleierforbundet.no Tenk miljø – ikke skriv ut denne om det ikke er absolutt nødvendig! -------------- neste del -------------- Et HTML-vedlegg ble skilt ut... URL: