From stein at teppen.no Mon Apr 19 12:37:28 2010 From: stein at teppen.no (Stein Teppen) Date: Mon, 19 Apr 2010 13:37:28 +0200 Subject: [Medlem NSFLIS Akershus] Utlysning av GF-stipend Message-ID: Hei! Jeg vedlegger utlysningstekst for GF-stipend. OBS at søknadsfristen er 1. mai. Vennlig hilsen for NSFLIS Akershus -- Stein Teppen Lokalgruppeleder -------------- neste del -------------- A non-text attachment was scrubbed... Name: Utlysning GF-stipend 2010.pdf Type: application/octet-stream Size: 57873 bytes Desc: ikke tilgjengelig URL: From stein at teppen.no Thu Apr 22 07:26:02 2010 From: stein at teppen.no (Stein Teppen) Date: Thu, 22 Apr 2010 08:26:02 +0200 Subject: [Medlem NSFLIS Akershus] (fwd) Kandidater til NSFLIS Message-ID: <5vqvs55fa653mk8770k4jbig34hpqi12fh@4ax.com> On Wed, 21 Apr 2010 21:02:23 +0200, Trude Kristin Kristensen wrote: >*Hei alle sammen.* >* >* >*Nå er nominasjonskomiteen begynt å skjelve litt i knærne. Vi vet jo at det >er mange dyktige og engasjerte intensivsykepleiere rundt om i landet vårt og >til det nye styret trenger vi tre styremedlemmer og en vara. Jeg ber dere >snakke med kolleger og oppfordre til å gjøre noe interessant som dreier seg >om faget vårt. Styrearbeidet krever litt, men litt velvilje fra arbeidsgiver >og planlegging av vakter kan dette være en fin utfordring for mange.* >* >* >*Jeg ber også om at alle dere lokalgruppemedlemmer tar en runde med dere >selv, kanskje er det sånn at den jobben dere gjør som lokallagsledere kunne >vært enklere om dere hadde hatt en plass i styret for her får dere mye >gratis. Dette er iallefall min erfaring som tidligere styremedlem og aktiv i >lokalgruppa. Nå er siste frist for å komme med kandidater 8.mai, men vi må >ha tid til å få utfylt valgskjema før denne dato.* >* >* >*Vi håper på en siste innsats før GF til høsten!!!!* >* >* >*Med vennlig hilsen * >*Leder nominasjonskomiteen* >*Trude Kristensen * >*Mobiltlf: 93218012* -- Stein From stein at teppen.no Tue Apr 27 09:44:20 2010 From: stein at teppen.no (Stein Teppen) Date: Tue, 27 Apr 2010 10:44:20 +0200 Subject: [Medlem NSFLIS Akershus] VIKTIG!! (fwd) Mobilisering for Divisjon for sykepleie Message-ID: <358dt5t3gjevkkfnd2obqo5uma5t0s8if5@4ax.com> Hei! Oversender en svært viktig sak fra NSF og alle de andre arbeidstagerorganisasjonene (unntatt Legeforeningen...) Kortversjonen er: møt opp ved hovedinngangen fredag førstkommende kl. 08.00 for å vise styrke/motstand før styret skal behandle saken om nedleggelse av Divisjon for sykepleie (DFS). Er dette viktig? JA!!! Blås i at DFS ikke fungerer optimalt (f.eks. at de ville ha 70/20/10 fordeling av arbeidssted for sykepleierne) - dette handler om prinsippene! Legges DFS ned vil ikke sykepleierne lenger ha noen representant på de 2 øverste ledernivåene i sykehuset, og bare assistentfunksjoner på avdelingsnivå. Sykepleierne vil da få minimal innflytelse på budsjett, bemanningplaner osv. Sjansen for at sykepleierne igjen skal komme i posisjon i fremtiden vil være lik null dersom legene lykkes med å få tilbake all makt nå! Vær så snill: MØT OPP, og spre denne informasjonen videre til alle kolleger!! (Og gi meg gjerne beskjed om du kan, så koordinerer jeg tallene med HTV). Vennlig hilsen Stein On Mon, 26 Apr 2010 16:15:56 +0200, Kai Øivind Brenden wrote: Hei ansatte i divisjon for sykepleie og tillitsvalgte i NSF, Fagforbundet og Delta! Etter en mildt sagt overfladisk prosess, har administrerende direktør bestemt seg for å legge ned divisjon for sykepleie. Direktøren velger helt å avstå fra å høre på ansattes og fagmiljøenes røst i denne saken. Norsk sykepleierforbund, Fagforbundet og Delta har i denne saken vært overtydelige på at dette er en løsning vi ikke ønsker og vi får støtte fra de fleste andre organisasjonene - også de som står utenfor DFS støtter oss i dette synet - unntatt Legeforeningen. Dette synliggjør nok i stor grad hvorfor det er så viktig å avvikle DFS, dette handler åpenbart om alt annet enn pasientfokus, kvalitet, sykepleiefag og arbeidsmiljø. NSFs, Fagforbundets og Deltas fokus har hele veien vært at vi må gjøres justeringer for å optimalisere dagens modell, som har vist store gevinster for sykepleietjenesten, inkludert merkantilt ansatte. Så finnes det større og mindre utfordringer, men intet er umulig å løse. Legger ved NSFs notat til arbeidsgruppen og styret om hva DFS har betydd for sykepleietjenesten på Ahus - alt dette ønsker administrerende direktør nå å gå bort fra, ved et enkelt pennestrøk! Aksepterer ansatte i DFS dette? For å vise styret og ledelsen ved Ahus at sykepleierne ikke har tenkt å la dette forbigå i stillhet, ønsker vi at dere hjelper oss å markere ansattes syn i denne saken. Vi har mottatt flere henvendelser om at organisasjonene må ta initiativ til at vi alle får vist vår motstand mot de endringer som nå planlegges. Vi håper dere stiller opp, og tar med dere kolleger til å gjennomføre en synlig markering fredag 30. april. Tillitsvalgte i NSF, Fagforbundet og Delta vil bistå for å mobilisere! Opplegget blir som følger: 1. Oppmøte før styrets seminar fredag 30. april kl 08.00 (frem til ca kl 08.30) ved hovedinngangen Ahus Nordbyhagen. Media blir varslet, så vi håper på stort oppmøte, for å vise media at også vi mener alvor i denne saken. 2. Her kan dere dele ut vedlagte løpeseddel til styrets medlemmer og andre interesserte forbipasserende (Viktig! Ta utskrift, slik at alle får nok løpesedler) 3. Kl 10.45 starter styremøtet og vi oppfordrer ansatte å møte opp for å overvære styremøtet. Men det er viktigst at dere tar dere tid til å møte kl 08.00 4. Vi ber medlemmer i NSF, Fagforbundet og Delta melde fra om dere kan delta til sine respektive organisasjoner, slik at vi får en viss oversikt over om det kommer noen til markeringen (e-postadresser nederst i denne meldingen). 5. Vi ønsker også at seksjonssykepleierne/ledere er fleksible i forhold til at ansatte får gått fra arbeidsplassen i inntil den halvtimen markeringen tar. 6. Vi ber dere alle oppfordre kolleger til å møte opp på denne markeringen, det er nå det gjelder!!! Vennlig hilsen Fagforbundet Norsk sykepleierforbund Delta Elna Knutsen Kai Øivind Brenden Liv Balogh eknu at ahus.no kaib at ahus.no liba at ahus.no mob 922 58 767 mob 995 32 734 mob 411 22 671 PS! Videresend denne e-posten til alle du mener kan være interessert i markeringen! Vedlagt: 1. Løpeseddel 2. Notat fra sykepleierforbundet mars 2010 3. Drøftingsprotokoll fra 23. april 2010 -- Stein -------------- neste del -------------- A non-text attachment was scrubbed... Name: 20100325 Innspill arbeidsgruppen NSF.pdf Type: application/octet-stream Size: 1125252 bytes Desc: ikke tilgjengelig URL: -------------- neste del -------------- A non-text attachment was scrubbed... Name: Drøftingsprotokoll 23.04.2010 omorg. DFS- KD- MD.doc Type: application/octet-stream Size: 196096 bytes Desc: ikke tilgjengelig URL: -------------- neste del -------------- A non-text attachment was scrubbed... Name: Løpeseddel STOPP RASERINGEN AV SYKEPLEIETJENESTEN.doc Type: application/octet-stream Size: 27136 bytes Desc: ikke tilgjengelig URL: